Próbowałeś już wszystkiego a hemoroidy wciąż wracają?

Dzięki Hemorexowi pozbędziesz się problemu raz na zawszeLeczenie zimnem - na czym polega

Na wielu stronach internetowych znajdziecie Państwo informacje, jak ulżyć sobie w przypadku problemów z hemoroidami. Znajdą się tam m.in. porady, aby przykładać sobie do bolących, piekących i swędzących miejsc kostki lodu, czasem zawinięte w folie, worek plastikowy albo wręcz bezpośrednio, bez jakiejkolwiek ochrony. Niektórzy radzą nawet zamrażać butelki alkoholu i siadać na nich. Można przeczytać nawet tak absurdalne porady, aby odrywać sople z dachu i umieszczać w...!!!

Nie testowaliśmy tych domowych sposobów, więc również Państwu ich nie polecimy. Nie zapewniają komfortu – kto chciałby leżeć godzinę obłożony topniejącym i cieknącym lodem? Nie są również skuteczne, ponieważ działają tylko na zewnętrzne części naszego ciała. Nie można z nich również korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Rady te wywodzą się jednak ze starej prawdy potwierdzonej przez współczesna medycynę: zimno może przynieść ulgę!

Na tej zasadzie opiera się krioterapia – leczenie zimnem.

Korzyści

Krioterapia zdobywa popularność, ponieważ nie opiera się na ingerencji chemicznej lub chirurgicznej. Leczenie zimnem nie zakłada kontaktu organizmu ze środkami chemicznymi, dzięki czemu można je stosować u osób, które mają problemy alergiczne.

Leczenie zimnem jest bezpieczne. Przypadki skutków ubocznych zdarzają się podczas zabiegów wymrażania specjalistyczną aparaturą. Stosowane są wtedy bardzo niskie temperatury. Używanie sztyftów nie niesie takiego ryzyka, gdyż temperatura nie jest aż tak niska. Dodatkowo, nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu lodu z ciałem.

Krioterapia przynosi efekty, ponieważ obkurcza naczynia krwionośne, więc niweluje nieprzyjemne dolegliwości i łagodzi ból, pieczenie i swędzenie. Dzięki temu nie tylko usuwamy objawy, ale również dajemy organizmowi szansę na samoistne, naturalne wyzdrowienie.Na jakie schorzenia?

Krioterapia jest często stosowana w przypadku różnych schorzeń. Ich lista obejmuje, m.in.:

  • zapalenia stawów i kręgosłupa
  • zespół bolesnego barku
  • zapalenia i naderwania ścięgien i mięśni
  • zwichnięcie i skręcenie stawów
  • uszkodzenie łąkotki
  • zwalczanie przewlekłego bólu  
  • urazy sportowe i pooperacyjne

Leczenie zimnem znajduje również zastosowanie u osób przemęczonych (zarówno fizycznie, jak i psychicznie) oraz u sportowców wyczynowych